Sbor dobrovolných hasičů

BOHU KE CTI, BLIŽNÍMU KU POMOCI, OBCI KU PROSPĚCHU

újezdští dobráci sInce 1923

O nás

Dne 18.února 1923 připravena a svolána do hostince ustavující řádná valná schůze. K tomu pozváni všichni již zúčastnění a všichni občané zdejší… Poprve tedy setkáváme se v Újezdě se spolkem opravdovým, s organizací řádnou, která bude muset vyvinout společnou činnost a která zajisté bude míti vliv při utváření se zdejších poměrů v budoucnu a která zasáhne i do života společenského… Prvým náčelníkem sborovým zvolen jednohlasně Karel Hajt č.22, rodem z Kunštátu. Prvým starostou Petr Slezák č.43, rodák újezdský, jenž se v této době vrátil i s ženou z Ameriky, kde jako krejčí pracoval. Bydlet též dlouhá léta ve Vídni v době předválečné….
1926.jpg

Nejstarší dochovaná fotografie z roku 1926. Fotografováno před stolárnou p.Osoucha Františka (starosta 1927-1935) na dnešní silnici I/19.