Sbor dobrovolných hasičů

BOHU KE CTI, BLIŽNÍMU KU POMOCI, OBCI KU PROSPĚCHU

újezdští dobráci sInce 1923

Přátelé, kamarádi,

Připravili jsme pro Vás filmový záznam z oslav 90.výročí založení Sboru dobrovolných hasičů, žehnání hasičského praporu, srazu rodáků a křtu knihy o historii obce.

DVD obsahuje fotogalerii historických hasičských fotografií, vlastní filmový záznam oslav a fotografie z oslav.

Cena DVD je 199 Kč

Objednávky: v obchodě, emailem, telefonicky, SMS nebo osobně vyřizuje Vladimír Tenora

Újezd 28 ; telefon: +420 731 126 231 ; mail: vtenora@tylex.cz

DVD bude dostupné cca 4 týdny po objednání.

O nás

Dne 18.února 1923 připravena a svolána do hostince ustavující řádná valná schůze. K tomu pozváni všichni již zúčastnění a všichni občané zdejší… Poprve tedy setkáváme se v Újezdě se spolkem opravdovým, s organizací řádnou, která bude muset vyvinout společnou činnost a která zajisté bude míti vliv při utváření se zdejších poměrů v budoucnu a která zasáhne i do života společenského… Prvým náčelníkem sborovým zvolen jednohlasně Karel Hajt č.22, rodem z Kunštátu. Prvým starostou Petr Slezák č.43, rodák újezdský, jenž se v této době vrátil i s ženou z Ameriky, kde jako krejčí pracoval. Bydlet též dlouhá léta ve Vídni v době předválečné….

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Sbor dobrovolných hasičů